Sound of Mu
Markveien 58, Oslo

Åpningstider:
Søndag til torsdag: 19:00-1:00
Fredag: 16:00-1:00
Lørdag: 14:00-1:00

20 års aldersgrense.
Vi har breibånd og trådløst nettverk!
Tips oss om prosjekter:
program(at)soundofmu.no

 

Sound of Mu
Sound of Mu er et kunstnereid utstillingsrom, konsertlokale
og bar. Med takhøyde og et stort vindu ut til Markveien er Sound of Mu et lavterskeltilbud for samtidsuttrykk av høy kvalitet. Vi har 4MBSDSL linje og trådløst nettverk.
Sound of Mu er et møtested for kunstarter og mennesker
med tørre struper. Besøk oss i Markveien 58.

Utstillingsplass på Sound of Mu?
Vi har søknadsfrister 1. februar og 1. september.
Søknaden sendes på e-mail til program@soundofmu.no og skal inneholde:
- CV
- Prosjektbeskrivelse
- Billeddokumentasjon (max 1MB)
Skriv Utstillingsplass i tittelfeltet.
Alle søkere får svar!

 
 

Sound of Mu vil takke;
Craig Daker, Snøhetta, A-Lab, No13, Clas Hansen, Anders Wittusen og alle som har hjulpet oss å få dette stedet igang!

Har du et prosjekt i ermet, er det bare å ta kontakt på e-mail: program(at)soundofmu.no

+
Lastned filer for arrangementer:
Musikk
[eng. pdf]

 
 

Medlemmene i Sound of Mu;
Per Steinar Dyb Ringstad, Lars Paalgard,
Trond Arne Vangen, Astrid Loraas,
Kjersti Sundland, Ingebjørg Torgersen,
Justin Newall, Anne-Britt Rage, Anne Mortensen,
Anne Bang-Steinsvik, Petter Taranger,
Per Jonas Lindström, John Birger Wormdahl,
Gro Ellefsen, Bjarne Larsen,
Barry Kavanagh, Eivor Vindenes, Anne Gunn Fossland

About MU
 
       
Linker:
lasso.name
salvatore.no
blather.net
dacianos.com
hellshaw.com
razorbitch.no
badelvis.org
productframes
loraas.no
Jessica Sligter
Sound of Mu på myspace
Artikler:
>Kunstig brunt
>The Morning Bride
>Sound of noise
>Lyden av en bygård
>Hverdagsliv og
videotape

>Du store verden
>Lite sted for store
opplevelser


Sound of Mu

Akriv 2007
klikke her for arkiv 2006

           

Sound of Mu websiden er designet av
Anne Bang-Steinsvik og Astrid Loraas©2006-2007
Sound of Mu
Utstillinger i 2007
Torsdag 2.aug -26.aug Utstilling

Trond Arne Vangen og
Frode Fivel:
BRUN BAR
Vernissage Torsdag 2. august kl 19:30

Fredag 31. aug - 9.sept. Utstilling Oslo-Lusaka Fine Art Fellowship
Artists' Books Launch I & II:
Marte Johnslien "Showgrounds"
og MilumbeHaimbe (Zm) "Human Manual"
Vernissage Fredag 31. august kl 19:30
Lørdag 1. okt.
til 9. 0ktober
Utstilling Marte Johnslien og Milumbe Haimbe
Torsdag 13. sept
til 7. okt
Utstilling Urban Interface Oslo Utstillingssted og informasjonssentral: Laura Beloff, HC Gilje, Jørgen Larsson, Bjørnar Habbestad, Sancho Silva, John Hawke, Vibeke Jensen og Michelle Teran. Kurator: Susanne Jaschko.
Torsdag 11. okt.
til 21. okt
Utstilling Lars Paalgard og Per Jonas Lindstrøm
Torsdag 8. nov
til 18. nov
Utstilling Hjørdis Kurås
Torsdag 22. nov.
til 16.des
Utstilling Tore Magne Gundersen
Søndag 20.des - 6.januar (2008) Utstilling Bjarne Larsen
Vernissage: 23. desember kl 19.
JANUAR
Tirsdag 19.des06-
mandag 8. jan07
Utstilling Ny Musikk; Anders Hoffgård
Vernissage tirsdag 19. kl 19
Onsdag 3. kl 20 Konsert Len Hansen (CAN)
Dan Jeffery (UK/IRL)
Fredag 5. kl 19 Konsert Pavan
Fredag 5. kl 21 (ca) DJ Sound of Helene Mu
Lørdag 6. kl 16 Filmvisning
Konsert
The Severed Headmaster and Little Myth Epipanymph
Søndag 7. kl 20 Konsert Niklas Persson og Jo Berger Myhre
Tirsdag 9. kl 20:30 Club -[|||||]- Radiator
Torsdag 11. kl 19 Sleppfest UTFLUKT
Fredag 12. jan-
mandag 22. jan
Utstilling Republicof Benny André Lund.
Vernissage fredag 12.kl 19
Lørdag 13. kl 20 DJ´s Ergo og Koppens folkclubbing
Mandag 15. kl 20 Konsert holm/myhr/taxt
Onsdag 17. kl 20 Konsert Li Tie Qiao
Fredag 19. kl 20:30 Konsert/DJ Ådne og David
Lørdag 20. kl 20 Konsert Alex Gunia, Kjetil Husebø
Mandag 22. kl 20 Konsert ringmodulator
Tirsdag 23. kl 20 Konsert Gunia/Evensen/Tveit
Onsdag 24. kl 20 DJ Moffa
Torsdag 25 kl 20:30 Club Mojo Arcade m/DJ Alcoselters
Fredag 26. kl 20:30 Konsert Bobby.Cagehill +
special guest; The Dagger
Søndag 28. kl 20 Konsert Supersonic Rocketship
Tirsdag 30. kl 19 Filmvisning Lise Herland
Torsdag 1. feb - 12. feb Utstilling

Ole Christian Ellestad
Vernissage: Torsdag 1. feb kl 19

FEBRUAR
Torsdag 1.-12 Utstilling Ole Christian Ellestad / Thomas Kvam
Vernissage: torsdag 1. kl 19.
Lørdag 3. kl 20 Konsert Dans for Voksne; Anders Hana /
Sten Ove Toft
Tirsdag 6. kl 20 Konsert Alex Gunia / Kjetil Møster
Onsdag 7. kl 20 Konsert HOH
Torsdag 8. kl 20 Konsert Rolf-Erik Nystrøm, Samuel Rohrer,
Helge Lien
fredag 9. kl 19 Konsert folk clubbing med ergo og koppen
Lørdag 10. kl 15 Matiné Fritt Fall
Lørdag 10. kl 20:30 DJ 3CB
Mandag 12. kl 20 Konsert Spaennkraft
Tirsdag 13. kl 20 Konsert Hunter S. Thompson Memorial Night
Onsdag 14. kl 20 Konsert Li Tie Qiao, Guro Skomsnes Moe,
Tore Brevik
Torsdag 15. kl 20 Konsert mark francombe
Fredag 16. kl 20:30 DJ Moffa
Lørdag 17 kl 20:30 Club [|||||] Radiator
Søndag 18. kl 21 Konsert The story of modern farming
Mandag 19. kl 19 Konsert anders hana,morten olsen,øyvind storesund og andrew d`angelo
Tirsdag 20. kl 20 Konsert Alex Gunia
Onsdag 21. kl 20 Konsert myrvoll,berger myhre og juhani silvola
Torsdag 22 . kl 20 Konsert Ambush
Fredag 23. kl 20:30 CLUB Mojo Arcade m/ DJ Alcoselters
Lørdag 24. kl 15 Matiné Fritt Fall
Lørdag 24. kl 20 DJ Galle; Per Gisle Galåen
Søndag 25. kl 20 Konsert dog age | AVLYST
Mandag 26. kl 20 Konsert mark francombe
Tirsdag 27. kl 20 Club Sidereal Sounds
Onsdag 28. kl 20 Konsert kaasbøll/duch duo
Torsdag 1. mars-12.mars Utstilling Torine Helland
Vernissage Torsdag 1. mars kl 19
MARS
Torsdag 1.- 12. Utstilling Torine Helland
Vernissage Torsdag 1. kl 19
Fredag 2. kl 20 Konsert Westberg, Simm, Myhre
Mandag 5. kl 19 Konsert Anla Courtis(argentina)
Tirsdag 6. kl 20 Konsert Alex Gunia / Per Zanussi
Onsdag 7. kl 20 Konsert Lie Tie Qiao
Torsdag 8. kl 17:30 Bokslepp Bazar Forlag
Mo Hayder
Torsdag 8. kl 20 Konsert Valkyrien AllStars
Fredag 9. kl 20 Konsert Michael Duch
Lørdag 10. kl 15 Matiné Fritt Fall
Lørdag 10. kl 20 Konsert Folk Clubbing; Ergo og Koppen
Mandag 12 kl 19 Performance "på stille ben", performance/film
Tirsdag 13 kl 20 Konsert Passiar
Onsdag 14 kl 20 Konsert Gutvik, Duch
Torsdag 15.mars
- 1. april
Utstilling Christel Fetzer / Lars Paalgard
Vernissage Torsdag 15. kl 19
Fredag 16. kl 20-21 Sleppfest Laurie MacGregor -
FILM visning/Sleppfest/
Fredag 16. ca 21 DJ Hello Titty
Lørdag 17. kl 22 Sleppfest Lydbok
[info kommer]
Lørdag 17. kl20 Konsert David Stackenes
Søndag 18. kl 20 Konsert Jack Vreeswijk (S) og Len Hansen (CAN)
Mandag 19. kl 20 Konsert Nils Økland
Tirsdag 20. kl 20 Konsert Alex Gunia / Peter Baden
Onsdag 21. kl 20 Konsert Eldbjørg Raknes
Torsdag 22. kl 21 Konsert Geoff Berner
Fredag 23. kl 20 Club

RadiatorChainReaction::
DJCobweb/DJ MoVidar

Lørdag 24. kl 15 Matiné Fritt Fall
Mandag 26. kl 20 Konsert Omenås, Skarbø
Tirsdag 27. kl 20 Konsert Morning Bride (UK/US/IT) med Dacianos
Onsdag 28. kl 20 Konsert Laser
Torsdag 29. kl 20 CLUB Mojo Arcade m/ DJ Alcoselters
Fredag 30 kl 20 Konsert Martin Taxt

APRIL

Torsdag 15.mars
- 1. april
Utstilling Christel Fetzer
Vernissage Torsdag 15. kl 19
Søndag 1. kl 20 Konsert Morten Minothi Christiansen
Tirsdag 3. kl20 Konsert Jessica Sligter + Ketil Gutvik
Onsdag 4. kl 20 Konsert Daniel Meyer Grønvold

Torsdag 5. april -
15. april

Utstilling Barbara Brugola (italia)
Vernissage torsdag 5. april kl 19
Fredag 6. kl 20 DJ Chris Lynch
Søndag 8. kl 20 Konsert Lindy Fay?
Tirsdag 10. kl 20 Konsert Alex Gunia free form Guitar Trio
Onsdag 11. Presentasjon av F©R, Ny rettighetsorganisasjon for filmkunstnere
Torsdag 12. Konsert Balkansamblet
Fredag 13. kl 20 Konsert Ketil Gutvik + Michale Duch
Lørdag 14. kl 15 Matinè Fritt Fall
Søndag 15 Konsert Lindy Fay?
Mandag 16. kl20 Konsert Jooklo Duo
Tirsdag 17. kl 20 Konsert Kjetil Husebø og Bergmund Skaslien
Onsdag 18. kl 17:30-19:30 Boklansering KA Forlag
Paul Brand - Arnfinn Bø-Rygg -
Stein Rønning
Onsdag 18. kl 20 Konsert Alex Gunia Nils Martin Larsen,
Mats Monstad
Torsdag 19. april- 30. april Utstilling Guttorm Nordø
Vernissage 19. april kl 19
Fredag 20. kl 20 Konsert Daniel Meyer Grønvold
Lørdag 21. kl 20   Øystein Skar
Søndag 22. kl 20 Konsert Picadae
Mandag 23. kl 20 Konsert Lasso Elastique
Tirsdag 24. kl 20 Konsert Morten Minothi Krisiansen
Onsdag 25. kl 20 Konsert Lie Tie Qiao, Kai Mikalsen,
Bjarne Larsen, Barry Kavanagh
Torsdag 26. kl 21 CLUB Mojo Arcade m Dj Alcosetlers
Fredag 27. kl 20 Konsert
DJ
Marissa Nadler
Folk clubbing med koppen og ergo
Lørdag 28 kl. 15 Matinè Fritt Fall
Lørdag 28. kl 21 Danseshow Dansens Dag
Søndag 29. kl 20 Konsert Gavin Baker - Caroline Baker
Mandag 30. kl 20 Kosnert Kyrre Laastad

MAI

Mandag 30.APRIL kl 20 Kosnert Kyrre Laastad
Tirsdag 1. kl 20 Konsert Skarbø, Lønning, Myhre.
Onsdag 2. kl 20 Konsert Alex Gunia
Torsdag 3.mai - 13.mai O-O:Sentral Oslo Open (o-o)
Torsdag 3. kl 20 O-O:Fest Oslo Open
Torsdag 3. kl 22 Performance Hungry Hearts
Fredag 4. kl 20:30 DJ Nikolai Grøndal
Lørdag 5. kl 20 Konsert Burgess, Ådin & Wingård

Søndag 6. kl 17:30

O-O:Foredrag ...kommer
Søndag 6. kl 13
NB! Utvidet åpningstid!
O-O:Sentral Oslo Open
Søndag 6. kl 20 Konsert Sound of Music
Mandag 7. kl 18 O-O:Foredrag ...kommer
Mandag 7. kl 21 Konsert marie-josee houle
Tirsdag 8. O-O:Foredrag ...kommer
Tirsdag 8. kl 21 Konsert T.B.A
Onsdag 9. kl 20 Konsert Hanna Gjermundrød
Torsdag 10. kl 17 DJ Justin Paton fra Now (UK)
Torsdag 10. kl 20 Konsert Stian Omenås
Torsdag 10. kl 21+ DJ Justin Paton fra Now (UK)
Fredag 11. kl 20 Konsert Juhani Silvola
Lørdag 12. kl 13 O-O:Sentral Oslo Open
Lørdag 12. kl 15 O-O:Guide Oslo Open
Søndag 13. kl 13
NB! Utvidet åpningstid!
O-O:Sentral Oslo Open
Søndag 13. kl 15 O-O:Guide Oslo Open
Søndag 13. kl 20 Konsert Michael Duch, Stian Vesterhus,
Kyrre Laastad
Mandag 14. mai-
22. mai
Utstilling Kristin Bang-Steinsvik og Espen Gjerløv
Vernissage mandag 14. kl 19
Tirsdag 15 kl20 Filmkveld Russisk filmkveld
Onsdag 16. kl 20 Konsert Alex Gunia
Torsdag 17. kl20 Konsret Sindre Bjerga
Fredag 18. kl 21 Konsert Drømmere og Drankere
Lørdag 19. kl20 Filmkveld Russisk filmkveld
Søndag 20. kl 20 Konsert Svein Ola Gundhus
Mandag 21. kl20 Filmkveld Russisk filmkveld
Tirsdag 22. kl 20 Konsert Kjetil Husebø, Eivind Lønning, Terje Evensen
Onsdag 23. kl 20 Konsert Li Tie Qiao
Torsdag 24. mai-
søndag 3. juni
Utstilling Anna Martine Nilsen
Vernissage torsdag 24. mai kl 19
Fredag 25. kl 20:30 DJ RadiatorChainReaction
DJ sjuske-sara og Dibs fra Hello Titty
Mandag 28. kl20 Kosnert Burt Rocket's One Man Gangbang!
Tirsdag 29. kl 19 Forum Norsk Folkemusikkfomidling
Onsdag 30. kl 20 Konsert Li Tie Qiao, Alex Gunia ,Anders
Torsdag 31. kl 20:30 Club Mojo Arcade m/ DJ Alcoselters
MånedligPacManGeekKveld

JUNI

Torsdag 24. mai-
søndag 3. juni
Utstilling Anna Martine Nilsen
Vernissage torsdag 24. mai kl 19
Fredag 1. kl 20:30 DJ Dubious
Lørdag 2. kl 20 Konsert Juhani Silvola og Sigrun Eng
Søndag 3. kl 19 Konsert Hägar
Mandag 4. kl 21 Konsert IDIOM
Tirsdag 5. kl 19 Smuglesing FETT
Onsdag 6. kl 20 Konsert Truls and the Trees
Torsdag 7. kl 20 VJ VJ: Mytube: DALI GAME SHOW
Fredag 8. juni-17. juni Utstilling Maria Vagle
Vernissage fredag 8. kl 19
Lørdag 9. kl 21 Konsert SO TAKAHASHI (JPN) OG PILEMIL (N)
Søndag 10. kl 20 Konsert Harald Fetvedt m Band
Mandag 11. -
søndag 17
PIANOWEEK Serie konserter, info kommer
Tirsdag 12. kl 20 PIANOWEEK Sofia Jernberg mfl
Onsdag 13. kl 20 PIANOWEEK Olga Konkova (Russ) m Li Tie Qiao (Kina)
Torsdag 14. kl 20 PIANOWEEK Kjetil Husebø
Fredag 15. kl 20 PIANOWEEK OddPopp
Fredag 15. kl 22 PIANOWEEK Sofia Jernberg & Cecilia Persson
Lørdag 16. kl 15 Matiné
PIANOWEEK
Kai Mikalsen
Lørdag 16. kl 20 PIANOWEEK DJ PIANOMUSIKK
Søndag 17. kl 20 PIANOWEEK Dacianos, supp Crazy River
Mandag 18. kl 21 Konsert Balkansemblet
Tirsdag 19. kl 20 Kickoff Vaffelføzz
Onsdag 20. kl 20 Konsert Juhani Silvola mfl
Torsdag 21. mandag 2.juli UTSTILLING Jone Skjensvold
Vernissage torsdag 21. kl 19
Fredag 22. kl 20:30 DJ David Dajani
Lørdag 23. kl 20 DJ LYDWERK
Søndag 24. kl 20    
Mandag 25. kl 20 Konsert Duo Stein Urheim og Mari Kvien Brunvold
Tirsdag 26. kl 20 Konsert Len Hansen (CAN), Dan Jeffery (UK) og Siri Hanna
Onsdag 27. kl 20 Konsert /Bilder Li Tie Qiao, Alex Gunia and Anders Tveit
Torsdag 28. kl 20:30 PACMAN /DJ Mojo Arcade m DJ Alcoselters
Fredag 29. kl 20 DJ Cobweb
Lørdag 30. kl 20 Konsert That Lonesome Sound
 

JULI

Tirsdag 3. kl 20 Konsert Tonelist (NL)
Onsdag 4. kl 20:30 DJ Hakkiplaton
Torsdag 5.-15. Utstilling Tom Martinsen, foto
Vernissage torsdag 5. kl 19
Fredag 6. kl 20:30 DJ Dubious::DJ Indiana Ross og DJ Spykidelic
Lørdag 7. kl 20 :30 Klubb: Klikk med djs Toshybot og
Tom Dragebo
Søndag 8. kl 20:30 DJ DJ Nina og DJ UrgaTurga
UTSATT, Astrid og Kristian vikarierer!
Mandag 9. kl 20 Konsert Olga Konkova
Onsdag 11. kl 20 Cc 80,– Konsert Nils Økland
Torsdag 12. kl 20.30 DJ Superkjell
Fredag 13. kl 21 DJ :::THE CHRIS LYNCH GO-GO CLUB!:::
Lørdag 14 kl 19 Konsert Scott DuBois quartett
Søndag 15. kl 19 Konsert Scott DuBois quartett
Mandag 16. kl 20 Konsert jefv Taon
Torsdag 19. kl 20 Konsert Thinguma*jigSaw
Fredag 20. DJ Folkklubbing med Ergo og Koppen
Lørdag 21. FEST Sound of Mu inviterer til sommerfest
Dubious::DJ Indiana Ross og DJ Spykidelic
Søndag 22.juli -
onsdag 1.august
STENGT pga Oppussing

AUGUST

Torsdag 2 -26. Utstilling

Trond Arne Vangen og Frode Fivel:
Originalen BAR
Vernissage Torsdag 2. august kl 19

Torsdag 2. kl 21 Konsert Tommy Tokyo
Fredag 3. kl 20 Konsert Lasso
Lørdag 4. kl 20 DJ Folkclubbing med Ergo og Koppen
Søndag 5. kl 20 Club Looop presenterer: Slippfest for Lasse Marhaug - Tapes 1990-1999 (4CD-boks)
Mandag 6. kl 20 Konsert / Sleppfest Thinguma*jigSaw og Mahood
Tirsdag 7. kl 20 Konsert Mandingo Trio
Onsdag 8. kl 19 Konsert Minothi med tegner
Torsdag 9. kl 21 Konsert "Ørris og Morris" musikk om luft og kjærlighet
Fredag 10. kl 20:30 DJ Hello Titty
Søndag 12. kl 18 Konsert origami kveld,gran canaria action
Tirsdag 14. kl 20 Boklansering
Konsert
Ingrid Storholmen - "Siriboka" (aschehoug)
Hanna Gjermundsrød spiller
Torsdag 16. kl 19 Boklansering
Konsert
Rita Løvseth Sandnes:
"Lovise flytter".
Richard Grimnes Nygård spiller
Lørdag 18. kl 20 DJ KLIKK: DJ Tom Dragebo, Toshybot og Tjuren Ferdinand
Søndag 19. kl 21 DJ Looop presenterer: Looop-medlemmer spiller sine favorittplater
Mandag 20. kl 20 Konsert Frode Fivel med band
Onsdag 22. kl 20 Konsert Free Improvisation Concert
Fredag 24. kl 20 Konsert Frode Ellingsen
Lørdag 25. kl 15 Matinè jakobsen/værnes duo
Lørdag 25. kl 20 DJ Dubious::DJ Indiana Ross og DJ Spykidelic
Søndag 26. kl 20 Konsert Arne Hepp mfl
Mandag 27. kl 19 Konsert pre-konsert "songcircle" med Deborah Jeanne
Mandag 27. kl 20 Konsert Deborah Jeanne
(singer songwriter from New York)
Tirsdag 28. kl 20 Konsert jakobsen/værnes duo +
ivar tormodsæter
Onsdag 29 kl20 Konsert Adam Asnan & Jessica Sligter
Torsdag 30. kl 20:30 Club Mojo Arcade med DJ Alkoselters
Fredag 31. 8-10.9 Utstilling OSLO-LUSAKA ARTIST`S BOOK: LAUNCH VOL I & II
Vernissage: Fredag 31. kl 18!
Fredag 31. kl 20 DJ Cobweb

SEPTEMBER

Fredag 31. 8-10.9 Utstilling OSLO-LUSAKA ARTIST`S BOOK: LAUNCH VOL I & II
Vernissage: Fredag 31. kl 18!
Lørdag 1. kl 15 Smuglesing FETT
Lørdag 1. kl 20 Klubb KLIKK
Søndag 2. kl 20 Konsert Looop presenterer: We Snakes (Eilertsen/Francombe/Sevendal)
Mandag 3. kl 19 Forum Voice of Tibet
Tirsdag 4. kl 19 Møte Grünerløkka SV
Onsdag 5. kl 20 Konsert Morten Minothi Kristiansen + Afrikansk marimba
Torsdag 6. kl 20 Konsert Astrid Elisabeth spiller bossanova
Fredag 7. kl 20 DJ Folkklubbing med Ergo
Lørdag 8. kl 18 Matiné Joel Grip
Søndag 9. kl 20 Konsert Hanny
DJ søstrene the Rhinos
Tirsdag 11. kl 20 Konsert

FM3 [Kina]

Onsdag 12. kl 17 Forum WIFT-Norge m/ filmvisning, ekstraorinært årsmøte med valg
Torsdag 13. sept
til 7. okt
Utstilling Urban Interface Oslo Utstillingssted og informasjonssentral:.
Åpning torsdag 13. kl 19.
Fredag 14 kl 20:30 DJ NOMEANSNO music event
Lørdag 15. kl 15 Matiné Fritt Fall presenterer: Ketil Gutvik, Patrick Farmer (UK); trommer og perkusjon og
Tonny Kluften med venner
Lørdag 15. kl 20 Konsert Marc Bolan tribute 30 års død konsert + plater
Søndag 16. kl 20 DJ Looop-medlemmer spiller sine favorittplater
Tirsdag 18 kl 20 Konsert Jessica's pop group
Onsdag 19. kl 21
PRESIS
Konsert Norsk Folkemusikkforening presenterer.
Sturla Eide og Ronny Kjøsen
Torsdag 20. kl 20 Konsert Children and Corpse Playing in the Streets (+ support)
Fredag 21. kl 20 TJ/DJ "Juryen"
Lørdag 22. kl 20 DJ Pete Hurst (UK)
Mandag 24. kl 19:30 Plateslepp Frode Gjerstad og Paal Nilssen-Love
Tirsdag 25. kl 20 Sleppfest Kunstmagasinet
Onsdag 26. kl 21 Konsert Deborah Jeanne
Torsdag 27 kl 20:30 Club Mojo Arcade med DJ Alkoselters.
PackMan på prosjektor
Fredag 28. kl 20 Konsert Dans for Voksne presenterer:
Lucio Capece, Mattin, Tony Kluften,
Harald Fetve
Lørdag 29. kl 15 Matinè Fritt Fall- Lene Grenager presenterer: Tanja Orning og Lene Grenager
celloduo. Apartment presenterer: Maranata (Jon Wesseltoft og Dag Stiberg)
Lørdag 29. kl 20 DJ Dubious
Søndag 30 kl 20 Sleppfest Looop presenterer: Satangora

OKTOBER

Torsdag 13. sept
til 7. okt
Utstilling Urban Interface Oslo Utstillingssted og informasjonssentral:.
Åpning torsdag 13. kl 19.
Onsdag 3. kl 20 Konsert Mandingo Trio
Torsdag 4. kl 20 Konsert Varde
Fredag 5. kl 20 DJ Folkklubbing med Ergo
Lørdag 6. kl 20 Konsert United Bible Studies (IRL) + Thinguma*jigSaw
Søndag 7. kl 20 DJ Looop#6: Kjetil Hanssen & MartinPowel
Mandag 8. kl 19 Boklansering Aschehoug... Mere info!
Tirsdag 9. kl 20 Konsert Joachim Badenhorst + Juhani Silvola
Onsdag 10. kl 20 Konsert Quarter Past
Torsdag 11. okt.
til 21. okt
Utstilling Lars Paalgard og Per Jonas Lindstrøm
Åpning torsdag 11. kl 19.
Fredag 12. kl 20 DJ Lydwerk
Lørdag 13. kl 15 Matinè Fritt Fall ALL-STARS
Lørdag 13. kl 20 Klubb Shit City Tekk med DJs Knark Kent og Spiro
Søndag 14. kl 20 Konsert Duo Caprice
Mandag 15. kl 20 Konsert Becaye Aw
Tirsdag 16. kl 20 Filmvisning Oslo Dokumentar Kino
Onsdag 17. kl 20 Konsert Håvard Volden & Daniel Meyer Grønvold gitarduo
Torsdag 18. kl 20 Konsert Kid Simius
fredag 19. kl 20 DJ Liv Dagne
Lørdag 20. kl 15 Matiné Alberts/Narvesen duo
Lørdag 20. kl 20 Klubb KLIKK
Søndag 21. kl 20 Konsert Looop presenterer:
Crazy River / Kobi / Love Hz
Mandag 22. kl 20 Konsert Alex Gunea
Tirsdag 23. kl 20 Filmvisning Oslo Dokumentar Kino
Onsdag 24. kl 20 Konsert Majorstuen
Torsdag 25. kl 20:30 Club MOJO Arcade
Fredag 26. kl 20:30 DJ Dubious
Lørdag 27. kl 15 Matinè Fritt Fall: Apartment presenterer: Ronny Wærnes, Ketil Gutvik presenterer: SunState extended
Lørdag 27. kl 20 DJ / VJ Kid Simius med VJ
Søndag 28. kl 20 Konsert Lasso (elastique)
Mandag 29. kl 20 Konsert Topper and Cadbury
Tirsdag 30. kl 20 Filmvisning Oslo Dokumentar Kino
Onsdag 31. kl 20 Opplesning Eventyr fortelling: Gustav Holberg - Eventyr For Voksne Barn

NOVEMBER

Torsdag 11. okt. til 4. nov Utstilling Lars Paalgard og Per Jonas Lindstrøm
Åpning torsdag 11. kl 19.30
Torsdag 1.
kl 20
Konsert Thinguma*jigSaw + Peter Delaney (Irl), the Moving Blues(Irl)
Fredag 2.
kl 20
DJ Folkklubbing med Ergo
Lørdag 3.
kl 20
Konsert Ketamax Entertainment System
Søndag 4.
kl 20
Konsert Looop presenterer: satangora - slippfest
Mandag 5.
kl 20
Konsert Melody Marshals
Tirsdag 6.
kl 20
Film Oslo Dokumentar Kino
Onsdag 7.
kl 20
Konsert Trioen Fym!
Torsdag 8.- søndag 17 Utstilling Hjørdis Kurås
Vernissage Torsdag 8. kl 19.
Fredag 9.
kl 20
DJ Kraftwerk- night
Lørdag 10.
kl 15
Matinè Fritt Fall: Daniel Meyer Grønvold presenterer: Kyrre Laastad/ Eirik Renton, André Borgen presenterer: TBA
Søndag 11.
kl 20
Konsert Jamison Young (Australia)
Mandag 12.
kl 19:30
Sleppfest / DJ Babylon /Full Rulle
Tirdag 13.
kl 20
Konsert Rhythmic Poetry
Onsdag 14.
kl 20
Konsert Alex Gunia
Torsdag 15.
kl 20
Konsert BENEVA VS. CLARK NOVA
Fredag 16.
kl 20
DJ Chain Reaction: Cobweb
Lørdag 17. kl17 Konsert Kim Myhr ++
Lørdag 17 .
kl 20
DJ/Klubb Juryen
Søndag 18.
kl 20
DJ Looop presenterer
Tirsdag 20.
kl 20
Konsert Kabelbeist
Torsdag 22. nov til 3.desember Utstilling Tore Magne Gundersen
Vernissage Torsdag 22. kl 19
Fredag 23.
kl 20
DJ  
Lørdag 24.
kl 15
Matinè FRITT FALL Tonny Kluften presenterer: Tonny Kluften med venner
Daniel Meyer Grønvold presenterer: Håvard Volden solo
Søndag 25.
kl 20
Konsert Stephane Lonard
Mandag 26.
kl 20
Konsert mm Ivar Orvedal, Nils Økland m.fl
Tirsdag 27.
kl 20
Konsert Legopulver
Onsdag 28.
kl 19:30
Møte WIFT - dataspill in progress, info og demonstrasjon
     
Fredag 30.
kl 20
DJ Dubious

DESEMBER

Torsdag 22. nov til 16.desember Utstilling Tore Magne Gundersen
Vernissage Torsdag 22. kl 19
Lørdag 1.
kl 14:30
Smuglesing FETT
Lørdag 1. kl 18 Konsert Merry November
Lørdag 1. kl 20 Club KLIKK
Søndag 2. kl 20 DJ Looop presenterer: Selji Murayama
Mandag 3. kl 19:30 Bokslepp Kjersti Bronken Senderud
Tirsdag 4. kl 19 Møte Grünerløkka SV - Åpent møte
Onsdag 5. kl 20 Konsert Surreal Lovers
Torsdag 6. kl 20 Konsert Alpine those myriads?
Fredag 7. kl 20 DJ Folkklubbing med Ergo
Lørdag 8. kl 15 Matinè FRITT FALL Lene Grenager presenterer: Jan Martin Smørdal solo
Harald Fetveit presenterer: Gry Bech Hanssen og Harald Fetveit; dans og lyd
Lørdag 8 kl 20 DJ DJ DiscoJews | Ådne og Kjetil fra 120 Days
Mandag 10. kl 20 Konsert Nils Økland
Tirsdag 11. kl 20 Konsert Duoen Motsol
Onsdag 12. kl 19 Konsert Anthony Rochester
Torsdag 13 kl 20 Konsert Easyfinger + Ergo
Fredag 14. kl20:30 Club Mojo Arcade
Lørdag 15. kl 15 Matiné Fritt Fall presenterer: Daniel Meyer Grønvold og Harald Fetveit.
André Borgen presenterer: Daniel Meyer Grønvold og Harald Fetveit
Lørdag 15. kl 20 Konsert Drømmere og Drankere
Søndag 16. kl 20 Konsert Looop presenterer...
Mandag 17. kl 19:30 Filmvisning Oslo Dokumentarkino
Tirsdag 18. kl 20 Konsert Alex Gunia
Onsdag 19. kl 20 Minifestival

Miniførjulsfestival:
Bl.a Duett med Kjersti Sundland, Eirik Jøstad og Stein Urheim (Tom Sayer and the Hucklebarry Finns) og Mari Kvien Brunvoll, Heidi Torsvik, og Jørgen Sandvik (Real Ones).
(Nærmere info kommer )

Torsdag 20 kl 20 Minifestival
Fredag 21 kl 16 2 årsdag Sound of Mu inviterer til bursdagsfest!
Søndag 20.des - 6.januar (2008) Utstilling Bjarne Larsen
Vernissage: 23. desember kl 19.
Torsdag 27. kl 19 Slippefest Tegneserie
Fredag 28. kl 19 DJ Juryen

OBS!! MU åpner kl 19!!!
Lørdag 29. kl 20

Club KLIKK
Søndag 30. kl 20 DJ Oddpopp
31 desember og 1. januar STENGT